Spójrzcie na pierwszy tuning AMG GT Black Series

pierwszy tuning AMG GT Black Series, tuning AMG GT Black Series, AMG GT Black Series

Mercedes-AMG GT Black Series zyskał właśnie pierwszy pakiet tuningowy od niemieckiego tunera Wheelsandmore, który postarał się o odmianę oblicza tego modelu, który zaliczył rekord Nurburgring.

Tuning AMG GT Black Series

Supersamochód AMG GT Black Series, to limitowany produkcyjnie model z najwyższej półki za ponad 1,750 miliona złotych, którego napędza silnik V8 z podwójną turbosprężarką i płaską korbą. Ten wytwarza 720 KM i 800 Nm momentu obrotowego, co trafia na tylne koła przez 7-biegową dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Wheelsandmore miał wiele do udowodnienia, pokazując pierwszy tuning AMG GT Black Series. Co on zmienia? Wiele, ale na pierwszy rzut oka możemy dostrzec kute, 20-calowe felgi z zamkiem centralnym o pięcioramiennej podwójnej konstrukcji i wadze zaledwie 9 kg. Za nimi znalazły się większe tarcze węglowo-ceramiczne i zaciski, a na tyle sportowy układ wydechowy.

Co jednak najważniejsze, pierwszy tuning AMG GT Black Series bierze na celownik ulepszenia silnika do mocy 800 koni mechanicznych i 870 Nm momentu obrotowego przez aktualizację jednostki sterującej. Dzięki temu to nowe dzieło Mercedesa zwiększyło swoją maksymalną prękość do 336 km/h.