Deepfake przywraca twarze zmarłych do życia dzięki Deep Nostalgia

Deepfake przywraca twarze zmarłych do życia, Deep Nostalgia

Teraz dzięki technologii Deepfake i firmie MyHeritage możecie przywrócić twarze zmarłych do życia za pomocą funkcji Deep Nostalgia.

Deep Nostalgia przywróci twarze zmarłych do życia

System Deep Nostalgia animuje zdjęcia dawno zmarłych bliskich, zamieniając stare, nieruchome portrety w te rodem z gazet i obrazów znanych z serii Harry’ego Pottera. Technologia pochodzi od izraelskiej firmy D-ID, do której użytkownicy mogą przesyłać stare zdjęcia zmarłych krewnych, a system automatycznie najpierw odnowi zdjęcie, a następnie zrobi z niego krótki, animowany film.

Tak więc coś, co swoją popularność na świecie zdobyło poprzez zastosowanie w świecie polityki i pornografii, zaczyna być nie tylko rozrywką, ale też narzędziem jeszcze bardziej kontrowersyjnym, niż zwykle. Oczywiście dlatego, że takie “ożywanie” twarzy zmarłych spotkało się z niekoniecznie ciepłym przyjęciem przez wszystkich na świecie.

Jednak MyHeritage podało, że w ciągu pierwszych 48 godzin oferowania nowej funkcji ponad milion zdjęć zostało animowanych, a doświadczenia użytkowników (ujawnione na blogu, co włącza czerwoną lampkę o cherry-pickingu) są dla wielu na wskroś pozytywne.

Co jednak ważne MyHeritage zdaje sobie sprawę, że Deep Nostalgia może nie być dla wszystkich, dlatego zapowiedziała, że nie doda funkcji mowy do swojego systemu. Chętni mogą jednak już teraz za darmo (w ograniczony sposób) zabawić się tą technologią.