Reklama
aplikuj.pl

Twitter doda przycisk „Opuść tę rozmowę”

twitter

Osoby aktywne na Twitterze z pewnością spotkały się z sytuacją, kiedy po napisaniu odpowiedzi na jakiś post, rozgorzała się taka dyskusja, że jedynym sposobem na uniknięcie powiadomień było wyciszenie wątków. Teraz serwis pracuje nad czymś, co pomoże w takich przypadkach.

„Opuść tę rozmowę”, czyli kolejna nowość, która testuje Twitter

W ostatnim czasie serwis raczy nas coraz większą ilością nowości, a przecież kolejne z nich są już w fazie testów. Oczywiście warto pamiętać, że nie wszystkie z tych, nad którymi pracuje Twitter, ostatecznie pojawią się na platformie, ale i tak, zmian jest sporo. Jedna z nich dotyczyć będzie konwersacji, w których nie chcemy więcej brać udziału. Chodzi o sytuacje, gdy napiszemy odpowiedź na jakiś post, a ona wywoła lawinową ilość kolejnych odpowiedzi i niechciane powiadomienia. Zamiast wyciszać cały wątek będziemy mogli po prostu z niego wyjść.

Twitter testuje bowiem przycisk „Leave this conversation”, czyli „Opuść tę rozmowę”. Dzięki niemu będziemy nie tylko mogli wyjść z niechcianej dyskusji. Jego naciśnięcie spowoduje usunięcie naszej nazwy użytkownika z całej rozmowy, a także uniemożliwi innym ponowne wciągnięcie nas do konwersacji. Oznacza to, że nie trzeba będzie już wyciszać powiadomień, bo takowe przestaną w ogóle się pojawiać.

Kiedy nowość zawita na Twittera? Nie wiadomo i tak jak wspomnieliśmy wyżej, trzeba się liczyć z tym, że może wcale się nie pojawić. Wydaje się jednak, że serwis zdaje sobie sprawę z konieczności poprawy obecnego systemu powiadomień i nie wycofa się z dodania tego ulepszenia.