Reklama
aplikuj.pl

Twitter testuje funkcję Circle. Na czym polega?

Co nowego na Twitterze? Tym razem serwis poinformował o trwających testach funkcji o nazwie „Circle”, która pozwoli nam tweetować tylko do wybranego kręgu bliskich znajomych.

Twitter rozpoczyna testy Circle, Tweetuj do grupy do 150 osób

Tak jak na Instagramie możemy tworzyć listy bliskich przyjaciół i następnie udostępniać posty tylko dla nich, tak podobną funkcję wprowadzi u siebie Twitter. Circle umożliwia tworzenie grupy osób (maksymalnie 150), która następnie będzie widziała nasze tweety i mogła na nie odpowiadać. Poza tym kręgiem wpisy nie będą widoczne. Warto pamiętać, że nie jest funkcjonalność tożsama ze społecznościami czy kontem prywatnym, które również dostępne są w serwisie.

Wedle informacji, krąg będzie można stworzyć tylko jeden i tylko my będziemy mieli dostęp do listy użytkowników. Co istotne, tak wysłanych tweetów nie będzie można podawać dalej, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by inni zrobili zrzuty ekranu czy wysyłali dalej opublikowane multimedia. Dodatkowo, jeśli ktoś doda nas do swojego kręgu, sami nie będziemy mogli się z niego usunąć, więc niechciane rozmowy trzeba będzie wyciszać.