Reklama
aplikuj.pl

Twitter wprowadza funkcję nagrywania w „Pokojach na żywo”

twitter

„Pokoje na żywo” trafiły do Twittera już jakiś czas temu, umożliwiając użytkownikom przysłuchiwanie się ciekawym rozmowom prowadzonym na różnorodne tematy. Największym minusem tej opcji jest jednak to, że trzeba być obecnym podczas transmisji.

Na szczęście Twitter postanowił coś z tym zrobić

Wiadomo, nie zawsze mamy czas, by uczestniczyć w danej transmisji na żywo. W takich wypadkach po prostu nam ona przepada, a raczej przepadała, bo serwis wprowadza właśnie nową funkcję, dzięki której będziemy mogli odsłuchać audio z Pokojów na żywo w dogodnym dla siebie czasie. Do tej pory prowadzący mogli uzyskać od Twittera nagranie z transmisji, bo serwis przechowywał je na swoich serwerach, jednak wymagało to uzyskania dostępu, a cały proces mógł trwać nawet kilka dni.

W październiku jednak ruszyły testy dla użytkowników iOS, a teraz nowa funkcja została wdrożona już dla wszystkich, także dla tych korzystających z Androida. Oczywiście nagrywać w Pokojach na żywo mogą gospodarze, a nagranie może być udostępniane do 30 dni po zakończeniu transmisji. Co istotne, jest ono dostępne z tymi samymi wskaźnikami wizualnymi i linkami do profili, które były widoczne podczas wydarzenia na żywo.