Używasz Twittera? Wspomóż WOŚP razem z Mastercard

#MASTERCARDGRAZWOŚP

Kolejny rok z rzędu Mastercard gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To od nas zależy, ile pieniędzy zostanie przekazanych. Wystarczy jeden wpis na Twitterze, aby dołożyć swoją cegiełkę.

#MastercardGraZWOŚP – ile jest warty jeden Tweet?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale w tym konkretnym przypadku, jeden wpis na Twitterze jest warty 5 zł. Tyle Mastercard przekazuje na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za każdy wpis o treści #MastercardGraZWOŚP . Nie trzeba robić nic więcej. Nie trzeba też, choć można, nic więcej wpisywać.

Kilkanaście sekund naszego czasu przekłada się na realne pieniądze. W ubiegłym roku w ten sposób akcję wsparto wysyłając 32 962 tweetów, co dało łączną kwotą prawie 165 tys. złotych.

To nie koniec pomocy Mastercard

Jeśli sami chcemy wspomóc WOŚP dowolną kwotą, można to zrobić za pomocą przelewu. W tym celu powstała specjalna eSkarbonka, którą znajdziecie pod tym adresem.

Oprócz tego, na ulicach można spotkać pracowników Mastercard, którzy zamiast tradycyjnych puszek są wyposażenie w terminale płatnicze. Firma sponsoruje również coroczne Światełko do nieba.