Reklama
aplikuj.pl

Twitter zadba, by edycja postów nie była nadużywana

Po wielu latach oczekiwania wiemy już, że Twitter pracuje nad umożliwieniem edycji opublikowanych postów. Teraz dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat działania tej funkcji.

Dzięki nowemu przeciekowi możemy lepiej przyjrzeć się działaniu edycji tweetów, jakie szykuje dla nas Twitter. Funkcja będzie dostępna zarówno w aplikacji mobilnej jak i wersji na komputerze. W ogólnym rozrachunku to świetna wiadomość, bo użytkownicy serwisu czekali na taką możliwość od wielu lat. Jednak wraz z ogłoszeniem prac nad funkcjonalnością, pojawiło się sporo pytań o to, czy w jakikolwiek sposób będzie to regulowane. Chodzi o sytuacje, w których np. dany tweet osiągnął spore zasięgi, a potem jego treść została zmieniona na coś szkodliwego.

Alessandro Paluzzi udostępnił ekranu pokazujące, jak może wyglądać edytowany tweet.  Widzimy tam, że obok daty zamieszczenia wpisu pojawia się ikona „Edytowano”, która ma dać wgląd w historię zmian za pomocą interfejsu „Historia Edycji”. Powinno to rozwiać większość obaw związanych z tą opcją, bo tak czy inaczej, będzie można sprawdzić treść postów sprzed edycji. Na razie funkcja jest niedopracowana, ale temu nie ma się co dziwić, bo edycja tweetów nadal jest w fazie testów.