WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Twórca Dark Souls wręcz marzy o stworzeniu gry Battle Royale

Obecnie możemy mieć wrażenie, że ten cały ‘boom’ na wpychanie trybu Battle Royale gdzie tylko się da i tworzeniu gier wyłącznie z nim nieco spowolnił, kiedy rynek zagarnął Fortnite i Apex: Legends, nieubłaganie przytrzymując u siebie oddane grono graczy. Co jednak powiedzielibyście na Battle Royale w wykonaniu From Software, czyli twórców m.in. serii Dark Souls? 

Tak się bowiem składa, że Hidetaka Miyazaki, twórca Dark Souls i prezes firmy From Software, powiedział, że “chciałby zrobić przerwę” na zrobienie gry-usługi, łączącej Battle Royale i otrzymującej regularne aktualizacje. W wywiadzie dla The Telegraph stwierdził, że:

Zawsze jest taka możliwość… te gry są zdecydowanie zabawne. A my jesteśmy zainteresowani wzorami, które obierają. Jeśli to my zrobilibyśmy (taką grę – dop. red.) to była odrobinę inna, ale jesteśmy zdecydowanie zainteresowani i jest taka możliwość w przyszłości. Pewnego dnia.

Nie jest to jednak aż tak prawdopodobne, ponieważ From Software nadal skupia się na jednoosobowych grach pokroju nadchodzącego Sekiro: Shadows Die Twice, ponieważ:

Gry akcji dla jednego gracza nie wydają się zbyt rzadkie w obecnym klimacie. Potrzebujemy tej różnorodności w branży. Niezależnie od tego, co robi From Software, potrzebujemy ludzi, którzy podejmują gry Battle Royale i gry-usługi i potrzebujemy też ludzi, którzy będą koncentrować się na grach single-player i czujemy, że ta różnorodność jest tym, co powstrzyma wszystkich. 

Czytaj też: Fallout 76 żyje – Bethesda przygotowała kolejną aktualizację

 Źródło: PCGamer