Sąd federalny wydał właśnie zaoczny wyrok przeciwko Jhonego Pereza, twórcy programu Elusive do Grand Theft Auto Online w ramach starszego pozwu o naruszenie praw autorskich. Sędzia w Nowym Jorku, Kevin Castel nakazał mu zapłacić maksymalną ustawową kwotę, czyli 150000$ wraz z honorarium dla adwokata po tym, jak Perez odmówił odpowiedzi na zarzuty w sądzie.

Elusive to jeden z wielu „modów”, które pozwalają graczom Grand Theft Auto Online na praktycznie pełną kontrolę nad środowiskiem gry wieloosobowej. W tym na zapewnienie możliwości generowania nieskończonej ilości waluty w grze, którą można zarobić w grze, ale też kupić za realne pieniądze.

Nic więc dziwnego, że Take-Two, czyli wydawca postanowił wziąć przed rokiem sprawy w swoje ręce, pozywając twórcę Elusive i blokując sprzedaż tego traineru na całym świecie. Według orzeczenia wydawca stracił po części dochód z mikropłatności oraz reputacje, ponieważ takie cheaty zniechęcały użytkowników do dalszych zakupów w grze. Te straty mają wynosić przynajmniej pół miliona dolarów.

Sam cheat był sprzedawany na całym świecie za 10/30$ i po otrzymaniu pozwu Perez stwierdził, że zaproponował wydawcy przeznaczenie całego dochodu na wybrany cel charytatywny, choć tego rozwiązania sąd nie nadmienił. To zwycięstwo Take-Two jest częścią wielkiego planu, jaki to wszedł w życie praktycznie zaraz po premierze Grand Theft Auto Online w 2015 roku.

Czytaj też: GTA Online zawiera ukryty strój, który wymaga powtórzenia jednej czynności ponad 500 razy

Źródło: Arstechnica

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej