Reklama

Twórca oryginalnego Deus Ex narzeka na nowe odsłony

Twórca oryginalnego Deus Ex wyraził swoje zdanie na temat nowych odsłon serii. Co ma do powiedzenia producent oryginału?

Warren Spector jest twórcą oryginalnego Deus Exa. Gra, która dawała sporą swobodę w podchodzeniu do różnych zadań, dziś jest kontynuowana przez inną ekipę. Co o nowych odsłonach takich jak Human Revolution czy Mankind Divided ma do powiedzenia Spector? Cóż, nie wszystko mu się podoba. Jak sam przyznaje – podczas ogrywania Human Revolution sfrustrowany krzyczał na cały dom.

Były trzy lub cztery rzeczy, które zrobiłbym zupełnie inaczej i to właśnie one nie dają mi spokoju. Stworzyli system osłon, którego wielkim fanem nie jestem. Polega on po prostu na tym, aby się ukryć, a SI wie, że Ciebie nie powinna teraz zauważyć. Nie dali Ci żadnej broni, która nie zabiera energii, więc nawet kopnięcie kogoś zabierało Ci energię. Sztuczna Inteligencja w momencie wykrycia była nie do wykiwania, przez co gra od razu zamieniała się w strzelankę. O, i bitwy z bossami! Przez całą grę uczyli Cię rozwiązywania problemów na różne sposoby, a następnie dali Ci walkę z bossem, w której trzeba było z nim walczyć, aż umarł.

Na koniec Warren Spector dodał również, że ostatecznie i tak poczuł, że to był Deus Ex. Zespołowi udało się przemycić duszę serii, ale kilka rzeczy mogli zrobić lepiej.

Czytaj też: EVE Project Nova to taktyczny FPS, nie Call of Duty

Źródło: vg247.com