Reklama

Twórcy Magic: The Gathering przykładają większą uwagę do e-sportu

Turniej z milionową pulą nagród

Twórcy Magic: The Gathering przykładają większą uwagę do e-sportu
Twórcy Magic: The Gathering przykładają większą uwagę do e-sportuTwórcy Magic: The Gathering przykładają większą uwagę do e-sportu

Karcianka Magic: The Gathering ma już na karku 25 lat, więc to chyba najwyższy czas, aby jej e-sportowe zapędy weszły na nowy poziom. O to dbają sami twórcy, czyli Wizards of the Coast, którzy przewidzieli aż 10 milionów dolarów w puli nagród dwóch osobnych turniejów.

Mowa o Mythic Championships kontynuującym tradycję wydarzeń w wielkiej skali za pośrednictwem fizycznych kart oraz Magic Pro League, w ramach której zmierzy się 32 topowych graczy w starciach rozgrywanych na przestrzeni tygodnia w Magic: The Gathering Arena, czyli najnowszym cyfrowym wydaniu gry. To właśnie na te dwa wydarzenia w 2019 roku Wizards dorzuci od siebie całe 10 milionów dolarów, rozdysponowanych pomiędzy nimi. Ponadto zwolennicy cyfrowej edycji otrzymają kontrakty na streamowanie i samo granie, co „ma ich zachęcić do regularnego transmitowania meczów na swoich kanałach”.

Elaine Chase, wiceprezes firmy twierdzi również, że ich inwestycja doprowadzi grę na zupełnie nowy poziom, zapewniając aktywnym graczom wsparcie i możliwość budowania własnej marki przy jednoczesnym zapewnianiu szerszej publiczności dla Magic: The Gathering. Ma to oczywiście sens, ponieważ fizyczna wersja tej karcianki nie jest szeroko dostępna dla widzów. Zwłaszcza że od 2002 roku wszystkie turnieje prezentowały się naprawdę mizernie na tle tych, które organizował m.in. Blizzard w swoim Hearthstone.

Czytaj też: To najlepszy moment na zakup Artifact od Valve

Źródło: Digitaltrends
Zdjęcie: Plusmana