Reklama

Twórcy The Legend of Zelda: Breath of the Wild zlikwidowali historię gry

Twórcy The Legend of Zelda: Breath of the Wild postanowili przekazać nowe informacje o ciągu fabularnym gier z serii. Gdzie na osi czasu odnajdziemy najnowszą odsłonę?

Od wielu lat fabularna oś czasu The Legend of Zelda była źródłem wielu kontrowersji. Fani byli przekonani, że niemożliwe jest, aby poszczególne części gry się w jakikolwiek sposób ze sobą łączyły! Jak się jednak okazał – Nintendo potwierdziło, że jest inaczej i rzeczywiście wszystkie odsłony gry są powiązane. Gracze do dziś dyskutują, czy na pewno jest to możliwe.. Problem stanowi szczególnie ostatnia odsłona, której umiejscowienie w historii zdaje się być nie do wymyślenia.

W 2011 pojawiła się kolekcjonerska książka, która nakreśliła, jak poszczególne odsłony gier się ze sobą łączą. Co jednak z problematyczną, najnowszą grą z 2017 roku? W końcu poznaliśmy odpowiedź! W książce nazwanej The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Creating a Champion odnajdziemy informację, która głosi, że Breath of the Wild nie należy do oficjalnej osi czasu. Gra po prostu czerpie wiele inspiracji z poprzednich części i w żaden sposób nie jest dalszym ciągiem fabularnym.

Czytaj też: Sean Bean w Hitman 2 już czeka na to, aby go uśmiercić

Źródło: wccftech.com