WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tworzenie gier na Xbox Scarlett jest tak łatwe, że daje ogromną przewagę

Zdaniem Microsoftu, firma ze swoim Xboksem ma ogromną przewagę nad konkurencją. Deweloperzy mają po prostu ze Scarlett łatwiej.

Przyszła generacja konsol nadejdzie prawdopodobnie szybciej niż za rok. Zaczyna się czas prężenia muskułów jak tylko się da, więc co jakiś czas będą docierały do nas nowe wieści o cudownych możliwościach kolejnej generacji konsol.

Tym razem dowiedzieliśmy się czegoś nowego na temat Xbox Scarlett. Według Microsoftu, firma będzie miała na początku generacji przewagę dzięki temu jak są tworzone gry na Xboksa. O co konkretnie chodzi? Wyjaśnia to Matt Booty odpowiedzialny za Xbox Games Studios.

…naszym celem jest, aby każda gra, która działa na Xboksie One działała też na Scarlett. Nie portujesz gry na nowy system operacyjny; nie portujesz na inny graficzny interfejs programowania aplikacji; odpalasz po prostu grę na Xboksa, racja? Mamy nadzieję, że jest to wielka przewaga jeśli chodzi o bibliotekę gier na start.

Mówiąc prościej – tworzenie gier na Xboksa Scarlett ma być bardzo proste, bo jeśli mamy tytuł na Xboksa One, to powinien się on włączyć od razu na Scarlett. Przenoszenie gier rzeczywiście może być łatwiejsze, ale raczej nie znaczy to, że gry cross-generacyjne na PlayStation 5 będą się pojawiały z opóźnieniem. W tym wypadku mówimy tylko o wygodzie twórców.

ŹRÓDŁO: gamingbolt