WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Tym testem AMD sprawdzicie skuteczność FreeSync

Tym testem AMD sprawdzicie skuteczność FreeSync

Opis technologii G-Sync i właśnie FreeSync możemy sprowadzić do opisu uczucia przeskoku z odświeżania 60 Hz na 144 Hz – błogą różnicę dostrzegamy wtedy, kiedy takich nowinek brakuje. Jeśli jednak nadal chcecie sprawdzić na własne oczy, jak ten FreeSync działa, to AMD podało Wam właśnie pomocną dłoń.

Czytaj też: Jak przeprowadzić aktywacje G-Sync na monitorze FreeSync

Firma udostępniła bowiem następce demonstracyjnej scenerii FreeSync Windmill, a dokładnie FreeSync 2 HDR Oasis Demo. To nie benchmark, ani żaden test, a szereg ujęć, które pozwolą Wam zauważyć zalety płynące z tej technologii, a nawet dodatku w drugiej wersji, jakim jest tryb HDR. Podczas gdy starsze demo dawało użytkownikowi jedynie namiastkę kontroli, to nowsze pozwala już na pełną dowolność z uwzględnieniem zmiany perspektywy, dostosowania prędkości, rozdzielczości, czy odległości widzenia. Ponownie znalazła się też opcja autosweep umożliwiająca proste podejrzenie skuteczności FreeSync.

Niestety AMD przy swojej zapowiedzi i zachwalaniu technologii oraz nowego dema zapomniało o jednym… umożliwienia jego pobrania. Wygląda więc na to, że będziemy musieli uzbroić w cierpliwość i czekać na stosowny link do programu. Więcej o samym FreeSync znajdziecie we wpisie przy okazji sytuacji tego, że AMD tłumaczyło zamieszanie z HDR i FreeSync 2 HDR.

Czytaj też: G-Sync Compatible na monitorach FreeSync nie dla wszystkich GeForce

Źródło: Wccftech