WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Tysiące klocków Lego pojawia się na plaży od 1997 roku

Na wybrzeżu Kornwalii jest plaża, która cały czas pokryta jest klockami Lego. Małe smoki, płetwy, miecze- te rzeczy są wyrzucane na ląd od czasu wypadku w 1997 roku. Na statku znajdowało się ponad 4,8 miliona różnych części. I od tamtego czasu, jeden po drugim, wracają na ląd. Zabawne jest, że większość części związana jest z morzem i statkami. Przesyłka zawierała między innymi 418000 płetw, 33941 smoków, 13000 kusz oraz 4200 czarnych ośmiornic. Lokalny kolekcjoner, Tracey Williams, mówi:

W dzisiejszych dniach, świętym Graalem  jest znalezienie smoka albo ośmiornicy. Wiem, że jedynie 3 ośmiornice zostały odnalezione, w tym jedna przeze mnie w jaskini Challaborough.

Oczywiście, oprócz przyjemności ze znajdowania klocków, stanowią one duży problem dla środowiska. Przecież to mnóstwo plastiku swobodnie pływającego w oceanie. Pojemnik z Lego był tylko jednym z 62, które wypadły ze statku Tokio Express. I tak jest to tylko mała część problemu- rocznie ponad 10000 kontenerów jest traconych w morzach i oceanach. Naukowcy nie są w stanie powiedzieć gdzie znajduje się 99% z nich.

lego1
lego2
lego4
lego3

Źródło: http://lego.gizmodo.com/