Reklama

Ubisoft Canada rozpoczyna realizację wielkiego planu na rok 2025

Ubisoft Canada rozpoczyna wprowadzenie działań, które mają rozwinąć branże gier. Co firma zamierza zrobić w nadchodzących latach?

Ubisoft Canada poinformowało, że aktualnie, każdego miesiąca 20 milionów osób uruchamia gry stworzone przez tę firmę. Jakiego wyniku korporacja oczekuje w 2025 roku? 200 milionów osób co miesiąc! Czy ogromny wzrost jest do zrealizowania? Jak CEO Ubisoft Montreal, Yannis Mallat zamierza tego dokonać?

Na taki gwałtowny wzrost liczby graczy ma składać się kilka rzeczy. Ubisoft od teraz w pełni przesiada się na gry-usługi. Sukces takich tytułów jak Rainbow Six: Siege czy często powracające do zabawy osoby w Assassin’s Creed utwierdziły firmę w przekonaniu, że warto tworzyć gry, które pochłoną graczy. Ubisoft zauważył, że gramy w coraz mniej tytułów za to dłużej w te, które lubimy. Kolejną z rzeczy, która ma pomóc w firmie w odniesieniu sukcesu, jest zmieniający się rynek. Takie tytuły jak mobilne Candy Crush sprawiły, że nagle gracze zaczynają szukać większych wyzwań i stają się w końcu nabywcami konsol.

To jednak nie koniec. Ubisoft wierzy bardzo w streaming gier. Firma już teraz rozpoczęła współpracę z Google, testując Project Stream, który umożliwia granie w Assassin’s Creed: Odyssey w chmurze za pośrednictwem przeglądarki. Dalszy rozwój Ubisoft będzie także zależał od współpracy z Chinami. Już teraz powstały pierwsze umowy z Tencent, które w zamian za uratowanie firmy przed wrogim przejęciem przez Vivendi, otrzymało licencję na tworzenie mobilnych gier Ubisoftu.

Czytaj też: Anthem skończony, teraz zbliża się Dragon Age

Źródło: motrealgazette.com