WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Udało się uzyskać pamięć DDR4 pracującą z częstotliwością 5,5 GHz

Topowy tajwański overclocker, Toppc, pobił właśnie swój własny rekord w częstotliwości pracy pamięci DDR4. Udało mu się uzyskać aż 5,5 GHz, co sprawia, że w tej kwesti jest on zdecydowanym liderem i ciężko konkurencji będzie pobić ten wynik.

Taki rezultat udało się uzyskać dzięki płycie głównej MSI X299 GAMING PRO AC oraz pamięcią G.SKILL. W platformie została także zastosowana inżynieryjna próbka procesora i7 7740K. Całość chłodzona była ciekłym azotem. Tequila Huang, wiceprezes firmy G.SKILL komentuje:

5,5 GHz na pamięciach DDR4 było naszym celem po osiągnięciu 5 GHz w zeszłym roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu udało nam się to osiągnąć razem z komponentami firmy Samsung, płytą MSI X299 oraz procesorem Intel Core-X.

Drugie miejsce w rankingu należy do Sundaynight8+9, także z Tajwanu, któremu udało się osiągnąć 5490,8 MHz. W tym wypadku także została zastosowana płyta MSI. trzecie miejsce posiada NickShih z wynikiem 5463,6 MHz, który udało się osiągnąć przy użyciu płyty od ASRocka. We wszystkich przypadkach zastosowanym procesorem był Intel Core i7 7740K.

Źródło: https://www.eteknix.com/