WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

UE zainwestuje 1,75 miliarda euro w badania nad mikroelektroniką

Unia Europejska zobowiązała się w dużą inwestycję w badania i rozwój w dziedzinie mikroelektroniki. Łącza ilość pieniędzy wynosi aż 1,75 miliarda euro.

Wniosek o finansowanie został złożony przed przedstawicieli Francji, Niemiec i Włoch w formie planu badań nad mikroelektroniką. Obejmuje on różne obszary, takie jak organiczne ogniwa słoneczne, systemy fotowoltaiczne, elektronika drukowana, VLSI (ery-large-scale integration), tranzystory cienkowarstwowe czy nanoelektronika. Główny nacisk położony zostanie jednak na rozwój technologii i podzespołów, które można zintegrować z aplikacjami. Wszelkie badania mają zakończyć się do 2024 roku – przynajmniej tak zakłada harmonogram.

Jest to dobra decyzja UE, ponieważ jeśli chcemy być niezależni to sami musimy zacząć prace nad nowymi technologiami. Dużo mówi się o szpiegowaniu przez Chiny, ale w wielu wypadkach musimy ściągać od nich elektronikę. Także UE musi pozostać konkurencyjna pod względem technologii to innych krajów. Taka inwestycja na pewno pomoże w rozwoju naszej wiedzy i rozwiązań technologicznych.

Czytaj też: Indyjski rząd monitoruje prywatne komputery

Źródło: Digitaljournal