Tajemnicą nie jest, że to AMD zajmuje się wyposażeniem konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz następcy Xbox One. Nieco mniej osób wie z kolei, że tamtejszym układem SoC z rdzeniem graficznym i procesorem centralnym będzie AMD Gonzalo, który ponownie ukazał się światu i to w praktycznie finalnej formie.

Ponownie odkrył go TUMAPISAK w bazie 3DMark, o czym poinformował na swoim Twitterze:

Ujawniony numer kodowy potwierdza, że Gonzalo przywita na swoim pokładzie architekturę Zen oraz Navi, a procesor będzie oferował 8 rdzeni o bazowym taktowaniu 1,6 GHz, które w trybie boost wskoczą na 3,2 GHz. Pozostałe szczegóły pozostają jednak nieznane, ale jeśli rzucimy okiem na następujący klucz…

… to okaże się, że literka „Z” na początku nazwy kodowej wskazuje na to, że obecna wersja układu SoC Gonzalo jest już tą, która przechodzi próbę kwalifikacji. Oznacza to mniej więcej tyle, że na ten moment specyfikacja zarówno PlayStation 5, jak i następcy Xbox One nie jest do końca znana.

Według informatorów Wccftech droga z próbki kwalifikacyjnej do tej przeznaczonej do masowej produkcji jest jednak krótka i wynosi przynajmniej trzy miesiące. Innymi słowy, ten rok przeżyjemy raczej na obecnej generacji konsol. Coraz bardziej wierzę w to, że kwiecień 2019 roku będzie „tym” miesiącem.

Czytaj też: Rekordowo krótki zapis z rozgrywki polskiego Witchfire

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!