WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Układ SI od Syntiant został zatwierdzony przez Amazon

Firma Syntiant stworzyła niedawno niewielki i dosyć rewolucyjny układ SI, który może i nie jest zbyt wydajny, ale zachowuje się bardzo energooszczędnie. Najważniejsze jest jednak to seria tych układów pod nazwą NDP100 przeszła niedawno certyfikację do asystentki Alexa Amazonu. 

Czytaj też: Japończycy stworzyli już robotyczny ogon Arque

NDP100 może rozpoznać do 63 słów, zużywając przy tym zaledwie 150 mikrowatów, co stanowi 200-krotną poprawę w stosunku do tego, co może zaoferować typowy mikrokontroler. Po przejściu rygorystycznych testów Amazon, będą teraz mogły trafić na pokład urządzeń, gdzie będą pełnić funkcję „triggera” dla potężniejszego układu SI.

Rozwiązanie Syntiant łączy się bezpośrednio z mikrofonem cyfrowym lub innym czujnikiem i na określone zdarzenia może aktywować systemem. Gdy ten znacznie potężniejszy zostanie wybudzony, może nadal czerpać wiedzę z NDP100 w celu ustalenia, jakie słowo aktywacji lub polecenie usłyszało. Układ zachowuje również trzysekundowy bufor audio na wypadek, gdyby system musiał nadrobić zaległości.

Wiecie, ten NDP100 będzie działać nieustannie w tle i np. przysłuchiwać się rozmowie użytkownika. Kiedy rozpozna frazę „Alexa”, aktywuje ten wydajniejszy i bardziej ogarnięty podsystem, który przejmie rolę asystowania w znacznie szerszym zakresie.

Czytaj też: Pierwsze promocyjne filmy Galaxy Watch Active 2

Źródło: Spectrum