Reklama
aplikuj.pl

Ulepszenia dla Windows 11 już dostępne. Co wprowadza Momentum 1?

Ulepszenia dla Windows 11

Windows 11 doczekał się powszechnie dostępnej już aktualizacji Momentum 1, która może zostać zainstalowana na wszystkich kwalifikujących się systemach. To dokładnie ta sama paczka zmian, która przetaczała się przez kanały Windows Insiders, więc naturalnie znamy ją doskonale.

Co Momentum 1 wprowadza do Windows 11?

Funkcje, funkcje i raz jeszcze funkcje. Windows 11 po aktualizacji Momentum 1 otrzymuje eksplorator plików z zakładkami, jak w przeglądarce, który na dodatek doczekał się zaktualizowanej sekcji ulubionych plików. Ważnym dodatkiem jest też możliwość wywoływania menadżera zadań po kliknięciu prawym przyciskiem w pasek zadań. Od teraz zresztą przepełnienie tego paska aplikacjami sprawia, że trafiają one do jednego menu pod „trzema kropkami”.

Czytaj też: Polska firma ma innowacyjny pomysł. Jak można wykorzystać perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne?

Poza tym Windows 11 w tej aktualizacji jest w stanie sugerować użytkownikom działania po np. zaznaczeniu daty, aby tego konkretnego dnia zaplanować wydarzenie w kalendarzu Google. Ulepszona została też funkcja Windows Share, czyli wbudowane narzędzie do udostępniania, przeprojektowania doczekała się aplikacja Zdjęcia, a system obsługuje teraz więcej aplikacji z Androida i Amazon App Store.