WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ulepszenia w systemie Philips Hue

Podczas targów CES, Philips Lightning ogłosiło szereg nowych funkcji i ulepszeń oprogramowania w Philips Hue. Dzieki nim mają zdecydowanie poprawić się wrażenia związane z użytkowaniem tego systemu.

W grudniu 2017 na rynek trafiła bezpłatna, bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania. Pozwoliła ona na synchronizowanie systemy z filmami, muzyką czy nawet grami. Pierwszym partnerem tego został Razer. W drugim kwartale 2018 roku pojawi się nowa funkcja Hue. Będzie to aplikacja, która będzie działała na każdym komputerze z Windows 10 czy MacOC High Sierra. Chris Worp, lider grupy Business Group Leader Home Philips Lighting, mówi:

Od samego początku celem systemu Philips Hue było przekształcenie codziennego oświetlenia w niezwykłe doświadczenie. Wprowadzenie na rynek Hue Entertainment, współpraca z pierwszym partnerem i zbliżająca się premiera aplikacji Hue Sync prowadzą całe przedsięwzięcie na jeszcze wyższy poziom . W pierwszej kolejności skupiamy się na grach komputerowych, największym segmencie w branży rozrywkowej, a następnie na integracjach filmów i dźwięku. Aby w pełni wykorzystać potencjał oświetlenia i domowej rozrywki, dajemy społeczności programistów dostęp do Philips Hue Entertainment API i narzędzi. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie rozwiązania wypracują kreatywni programiści.

Podczas tej samej aktualizacji w drugim kwartale, pojawi się odświeżona aplikacja dla Androida i iOS. Poprawione zostaną istniejące funkcje a także zostaną wprowadzone nowe możliwości – wszystko zostało skonsultowane z użytkownikami. System pozwoli między innymi na wybór temperatury barwowej, koloru czy grupowanie świateł.

Źródło: Materiały prasowe