Reklama
aplikuj.pl

Ultracienki laptop bez żadnych portów. Oto Craob X o grubości smartfona

Ultracienki laptop bez żadnych portów, Craob X o grubości smartfona, Craob X

Kiedy „straszy się” klientów Apple tym, że następne smartfony nie będą miały żadnych portów, firma Craob poszła o krok dalej i opracowała ultracienki laptop bez żadnych portów. Mowa o ważącym ledwie 860 gramów Craob X, którego szczegóły przybliża serwis MyLaptopGuide.

Zamiast portów, bezprzewodowy HUB w ładowarce – oto jak ma wyglądać laptop bez żadnych portów wedle Craob

Na ten moment laptop Craob X o grubości 7 mm jest niestety tylko konceptem, ale wedle oficjalnej strony zadebiutuje w pewnym czasie na rynku. Kiedy? Tego nie wiemy, podobnie jak tego, ile będzie kosztował. Możemy mieć jednak pewność, że pod jego maską znajdzie się nowy procesor Intel Core i7-1280P (energooszczędny przykład Alder Lake) w połączeniu z nawet 32 GB LPDDR5 i do 2 TB pamięci masowej PCIe 4.0, a w przypadku ekranu postawi się na 13,3-calowy panel 4K+ bez żadnych ramek, ale z „dziurką” na kamerę.

Czytaj też: Full HD na 27 calach – oto poświęcenie dla najszybszego monitora na świecie

Połączenie bezprzewodowe będzie realizowane poprzez najnowszy standard Wi-Fi6E, który jest kluczowy dla Craob X, ale nie tak bardzo, jak towarzysząca ładowarka magnetyczna. Ta przyczepia się do pokrywy laptopa i nie tylko ładuje, ale też zapewnia dostęp do portów USB-A, USB-C, Thunderbolta, jacka 3,5 mm, czy czytnika kart SD.