WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Unikalne modele Porsche na Retro Motor Show

W Poznaniu wystartowały właśnie targi Retro Motor Show. Na stoisku Porsche będzie można zobaczyć siedem wyjątkowo cenionych wariantów 911 z linii GT. W tym wcielenie wyścigowego samochodu 911 GT1, zbudowanego w niewiele ponad 20 egzemplarzach.

Jest to już trzecia edycja Retro Motor Show. Redakcja WhatNext oczywiście była na pierwszej edycji motoryzacyjnej imprezy, czego efektem jest stosowana relacja. Ogólnie dwie pierwsze edycje cieszyły się dużym powodzeniem. W zeszłym roku Międzynarodowe Targi odwiedziło blisko 30 tys. gości, na których czekało około 600 pojazdów zgromadzonych na powierzchni 29 000 m².

Targi Retro Motor Show zabierają w podróż po całej motoryzacji XX wieku. Jest to przegląd europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej myśli technicznej. Furorę robią nie tylko unikaty na skalę światową, ale również zwykłe auta drogowe. Poza samochodami można będzie zobaczyć tam także pojazdy specjalistyczne, pokazy napraw blacharsko-lakierniczych i mechanicznych oraz stoiska specjalistów od renowacji klasyków.

Na imprezie nie może zabraknąć Porsche i rozpoznawalnych 911-tek. Porsche Club Poland zaprezentuje siedem wyjątkowych modeli z rodziny GT. Pierwszy z samochodów to drogowy wariant wyścigowego 911 GT1 z 1997 r. Jego 544-konny, turbodoładowany bokser zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy, co oczywiście robi solidne wrażenie nawet dziś. Porsche 911 GT1 Straβenversion powstało z potrzeby uzyskania homologacji dla wyścigowego Porsche 911 GT1, które startowało m.in. w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Drugim zaprezentowanym okazem jest limitowane do 500 sztuk 911 GT2 RS rocznik 2010 (typ 997), lżejsze i mocniejsze od „zwykłego” 911 GT2. Moc 620 KM przy masie własnej 1370 kg pozwala na sprint do „setki” w 3,5 sekundy i maksymalną prędkość 330 km/h. Co ciekawe, samochód ten oferowany był wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Na dokładkę Porsche Club Poland zaprezentuje trzy inne supersamochody. Bardzo rzadkie, kultowe wcielenia poprzednich generacji 911 w postaci GT2 i GT3 z typoszeregu 996 oraz GT3 RS z typoszeregu 997.

Bilety na imprezę kosztują od 17 złotych. Dodatkowo w tym samym czasie odbywają się Targi Hobby, będące kiedyś częścią imprezy PGA. Wejściówka na Retro Motor Show upoważnia również do zwiedzenia równorzędnego wydarzenia, będącego prawdziwym rajem dla modelarzy, kolekcjonerów i nie tylko.

Źródło: materiały prasowe.