WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Unikalny Intel Core i7-8086K pojawił się w ofercie sklepu

Fani produktów Intela otrzymają wkrótce szansę na kupienie czegoś naprawdę unikalnego. Mowa o procesorze Intel Core i7-8086K, który pojawił się właśnie w ofercie jednego ze sklepów. Oficjalną zapowiedź powinniśmy otrzymać na nadchodzących targach Computex 2018.

Intel Core i7-8086K ujrzał światło dzienne w sklepie Connection oraz Merlion, które listują ten układ jako „niedostępny„. Potwierdzają jednak dawne już informacje o jego produkcji, na którą Intel zdecydował się przez czterdziestą rocznicę procesora Intel 8086 oraz (najpewniej) przez samo nazewnictwo, które w przypadku ósmej generacji Intel Core jest istnym strzałem w dziesiątkę. Oznacza to jednak, że i7-8086K będzie niczym innym, jak układem ze specjalnie wyselekcjonowanymi chipami z serii Coffee Lake.

Ma zaoferować 6 rdzeni i 12 wątków z bazowym taktowaniem rdzenia na poziomie 4 GHz. Jednak dzięki mechanizmowi Turbo Boost będzie w stanie wskoczyć na pełne 5 GHz, co sprawia, że i7-8086K będzie pierwszym procesorem z oferty Intela, który już po wyjęciu z pudełka zaoferuje niespotykane dotąd zegary. Ma współpracować z obecną generacją chipsetów, a jego cena ma być o około 70 euro wyższa od ceny i7-8700K. Oznacza to, że dorwiemy go za 480 euro… co nie zapowiada się na specjalną okazję. Oczywiście nie dla tych, którzy chcą dostać w swoje łapki coś naprawdę unikalnego.

Źródło: TechPowerUp