Reklama

Unreal Engine 5 musiał został ulepszony, gdy Epic poznał szczegóły PS5

unreal engine 5, ps5, ssd

Epic Games bardzo chwali sobie nową konsolę Sony. Tym razem autorzy silnika opowiedzieli o wpływie sprzętu Sony na UE5.

Unreal Engine 5 to spora rewolucja w przypadku tworzenia gier. Na chłopski rozum, w dużym skrócie – deweloperom odpada masa pracy. Oświetlenie czy różne wersje tego samego obiektu, które wczytują się na naszych oczach powinny być przeszłością.

Okazuje się jednak, że duży wpływ na to, jak działa dziś Unreal Engine 5 był moment, w którym Epic Games otrzymało PlayStation 5. Urządzenie zaskoczyło twórców silnika swoją architekturą. Największą niespodzianką był jednak niesamowicie szybki dysk SSD.

Czytaj też: Koniec gier w pudełkach w 2022 roku zdaniem CEO studia od Elite Dangerous

Nick Penwarden:

Możliwość wyświetlania elementów za sprawą ekstremalnie szybkiego dysku umożliwia programistom tworzenie gęstszych i bardziej szczegółowych środowisk, zmieniając nasze podejście do wyświetlania treści.

Penwarden przyznał również, że ekstremalnie szybki dysk od Sony sprawił, że musieli oni przepisać kod Unreal Engine 5 specjalnie pod kątem PlayStation 5. Oczywiście Xbox Series X jak i komputery PC również skorzystają z możliwości nowego silnika, jednak zanosi się na to, że póki co technologia Epica na PS5 może lepiej działać niż na lepszym (teoretycznie, patrząc pod kątem teraflopów) Xbox Series X.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News