Reklama

Urządzenie kontrolujące uczucie głodu

Niektórzy mają ogromny problem ze rzuceniem wagi nie dlatego, iż nie posiadają diety i nie ćwiczą. To nagły atak głodu po zjedzeniu limitu kalorii łamie ich silną wolę. Od dzisiaj będą mieć oni pewną alternatywę.

Agencja Żywności i Leków zaakceptowała jedyny w sowim rodzaju implant kontrolujący uczucie głodu zwany „EnteroMedics’ Maestro Rechargeable System”. Urządzenie umieszczone pod żołądkiem wysyła elektryczne impulsy blokujące uczucie głodu, kiedy nasz żołądek jest faktycznie pełny. Waga sama spadnie, ponieważ będziemy wiedzieć, kiedy zakończyć jedzenie.

Niestety urządzenie nie będzie szybko wprowadzone na rynek masowy. Cały czas bada się jego skuteczność. Ludzie testujący Maestro zrzucili 8,5% więcej wagi, niż Ci posiadający wersję placebo. Amerykańska Agencja Żywności i Leków chce poddać urządzenie 5-cio letnim badaniom, aby sprawdzić, czy faktycznie jest tak efektywne, jak twierdzą twórcy. Polacy raczej nie będą w stanie skorzystać z Maestro, a sami Amerykanie będą musieli kupić urządzenie płacąc z własnej kieszeni, ponieważ nie będzie go pokrywać ubezpieczenie.

Źródło i zdjęcia: engadget.com