WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Usługa pocztowa w USA idzie w autonomiczność

Dzięki uprzejmości TuSimple usługi poczty USA (US Postal Service) mogą przejść ogromną przemianę, o ile autonomiczne ciężarówki sprawdzą się dobrze w ciągu dwutygodniowego okresu próbnego. 

Czytaj też: ProPilot 2.0 Nissana gwarantuje kolejną dawkę autonomiczności

Zapewne nikt z Was nie będzie miał okazji zobaczyć ich na razie w akcji, ale tego samego nie można już powiedzieć o mieszkańcach miasta Phoenix, Arizona, Dallas i Teksas. To pomiędzy centrami dystrybucyjnymi tych państw zacznie się bowiem autonomiczny transport za pomocą ciągników siodłowych TuSimple, które będą pokonywać do 1600 kilometrów na tej trasie z wielką przyczepą.

Wspomniana firma pocztowa podobnie jak inni w branży dostarczania towarów (UPS, FedEx, czy DHL) bada, w jaki sposób autonomiczne pojazdy mogą usprawnić jej działalność, zmniejszyć koszty paliwa i zanieczyszczenie, a także poprawić bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne w przypadku tras długodystansowych z krótkim czasem realizacji, które wymagają wielu ludzkich kierowców.

Umowa jest również istotna dla TuSimple, która do tej pory weryfikowała swoje autonomiczne technologie na krótkich podróżach w Arizonie. Oczywiście autonomiczne pojazdy nie wjadą na publiczne drogi bez nadzoru – za ich kółkiem będą czuwać operatorzy, gromadzący nieustannie dane.

Czytaj też: Perrone Robotics stworzyło zestaw zapewniający autonomiczność każdemu pojazdowi

Źródło: New Atlas