Reklama
aplikuj.pl

Usunąłeś wiadomość? WhatsApp pozwoli Ci to cofnąć

WhatsApp sprawi, że znikające wiadomości... nie będą znikać

Opcja usuwania wiadomości w komunikatorach bywa bardzo przydatna. Zdarza się jednak, że usuniemy coś przypadkiem i wtedy pojawia się problem. Dlatego właśnie WhatsApp pracuje nad funkcją, która pozwoli to odwrócić.

Popełniliśmy błąd, wysłaliśmy wiadomość nie do tej osoby co trzeba — właśnie w takich sytuacjach najczęściej korzystamy z funkcji usuwania wiadomości. Jest to bardzo przydatne i pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji lub zwyczajnie pomaga w utrzymaniu porządku na czacie. Niestety, każdemu zdarzają się pomyłki i tak jak możemy omyłkowo wysłać do kogoś wiadomość, tak też możemy usunąć nie ten „dymek”, który chcieliśmy.

Dlatego właśnie WhatsApp, jak donosi serwis WaBetaInfo, pracuje nad funkcją umożliwiającą cofnięcie takiego usunięcia. Obecnie komunikator pozwala na usuwanie wiadomości dla wszystkich przez maksymalnie dwa dni, jest także opcja „Usuń dla siebie”. Natomiast w najnowszej wersji beta aplikacji pojawia się też trzecia możliwość — cofnięcie usuwania.

Obecnie jest ona dostępna jedynie dla użytkowników wersji beta, więc jeszcze trochę czasu minie, zanim trafi do stabilnej aplikacji. Oczywiście może się zdarzyć, że ostatecznie WhatsApp z niej zrezygnuje po niezadowalających testach, ale raczej nic na to nie wskazuje. Powinniśmy więc uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać pojawienia się nowości.