Reklama
aplikuj.pl

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zmniejszyło liczbę włamań na konta z Google o połowę

Google szykuje nową usługę związaną z nauką języków obcych

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu także Google pochwaliło się podejmowanymi przez siebie krokami, które mają na celu zwiększenie ochrony użytkowników.

Jak podało Google, w 2021 roku liczba  wyszukiwań hasła „jak powstrzymać kradzież danych” wzrosła ponad dwukrotnie, co jasno pokazuje, że nie tylko wiemy o takich zagrożeniach, ale również szukamy sposobu na zabezpieczenie się w sieci. Jednym z działań, jakie Google podjęło, by utrudnić hakerom dostęp do naszych danych, było wprowadzenie weryfikacji dwuetapowej, którą automatycznie wprowadzono w październiku ubiegłego roku dla ponad 150 użytkowników. Dzięki temu po zalogowaniu się na nasze konto na nowym urządzeniu dostajemy stosowny alert na komputerze lub telefonie. Już samo to doprowadziło do spadku liczby zhakowanych kont i to aż o 50%.

Jednak firma nie ma zamiaru poprzestać tylko na tym i zdradziła nam trochę na temat przyszłych inicjatyw z zakresie bezpieczeństwa. Jedną z nich będzie projekt  „Campaign Security Project”, który zapewnia znanym organizacjom narzędzia do szkolenia w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Natomiast w przyszłym miesiącu ma pojawić się ulepszona funkcja przeglądania z poziomu konta, która zapewni większą ochronę przed zagrożeniami w sieci.