WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Uzależnienie od smartfona jest problemem dzieci jak i dorosłych

W dzisiejszych czasach często krytykuje się osoby młode za nadmierne przykładanie uwagi do smartfona, tabletu czy komputera. Okazuje się jednak, że nie jest to tylko problem najmłodszych, ale także ich rodziców.

Badania opublikowane przez Pew Research Center jasno mówią, że 51% nastolatków twierdzi, że ich rodzice są rozpraszani przez telefon podczas prób nawiązania z nimi rozmowy. Co więcej 36% rodziców też uważa, że spędza za dużo czasu na smartfonie. Kolejne 15% twierdzi, że telefon rozprasza ich w pracy – jest to dwukrotnie większa wartość niż w przypadku nastolatków rozpraszanych w szkole. Z drugiej strony 54% nastolatków uważa, że za dużo czasu spędza na smartfonie, a 41% straciło czas na media społecznościowe i 26% na granie w gry.

Jak sami widzicie, problem spędzania zbyt dużej ilości czas na smartfonie jest ogolnoświatowy i dotyczy dużej grupy społeczeństwa, nie tylko nastolatków czy dzieci. Możliwe jest, że po prostu mamy takie czasy i za parę lat nikt nie będzie się temu dziwił.

Naukowcy poszukują wspólnego przodka całego życia na Ziemi

Źródło: https://www.techspot.com/