Reklama

Użytkownicy Windows Phone 8.1 mają problem ze ściaganiem aplikacji ze sklepu

Mimo, że Microsoft oficjalnie zakończył obsługę systemu WIndows Phone 8.1 ponad sześć miesięcy temu, to niektórzy użytkownicy ciągle używają tego systemu. Nie chcą oni zainstalować wersji 10 bowiem albo nie ma aktualizacji, albo smartfony lepiej chodzą pod systemem w wersji 8.1.

Okazuje się jednak, że użytkownicy Windows Phone 8.1 napotykają na pewne problemy z Windows Store. Od wczoraj nie mogą oni pobrać żadnej aplikacji. Podczas próby pobierania na tych systemach wyskakuje błąd 80070020.Problem ten pojawiał się także w przeszłości i wtedy jego rozwiązaniem było sprawdzenie czy data i godzina systemowa jest dobra oraz czy konto Microsoftu jest zsynchronizowane. Jednakże tym razem te metody nie działają. Co ciekawe, problem rozwiązuje ustawienia daty na 3 grudnia 2017 roku – nikt nie wie dlaczego to działa.

Microsoft nie mógł samemu wyłączyć obsługi sklepu bowiem firma deklaruje obsługę przez 12 miesięcy od zakończenia wsparcia więc złamanie swojej deklaracji mogło by być bardzo negatywne w skutkach.

Źródło: https://www.neowin.net/