Reklama

Valorant na konsole i smartfony? Autorzy sprawdzają temat

valorant, konsole, smartfony

Riot Games może podbić rynek strzelanek sieciowych za sprawą Valorant. Czy uda się zdobyć również rynki mobilne i konsolowe?

Riot Games aktualnie szlifuje swoją produkcję na komputerach PC. Niedawno gracze odkryli, że tytuł ma już zaimplementowany system sterowania dla smartfonów i tabletów. Czy oznacza to rychłą premierę na mobilkach? A co z konsolami?

Takich rzeczy najlepiej dowiedzieć się od samego źródła. Game Director Joe Ziegle zdradził, że Riot aktualnie skupia sie na komputerach PC, ale owszem – sprawdzane są też takie platformy jak konsole czy smartfony wraz z tabletami.

Czytaj też: Diablo 2 odtworzone w Unreal Engine nie wygląda już tak mrocznie

Na ten moment produkcja oficjalnie zmierza jednak tylko i wyłącznie na PC. Przed ekipą z Riot Games jeszcze wiele pracy, ponieważ stworzenie ewentualnego portu na smartfony nie jest takie proste. Deweloperzy muszą być przygotowani na godziny optymalizacji pod dziesiątki urządzeń.

Konsole w aktualnym okresie również są znakiem zapytania. Czy Riot powinien się jeszcze przejmować PlayStation 4 oraz Xboxem One, czy może jednak właśnie warto już spojrzeć w przyszłość i portować tytuł na PlayStation 5 oraz Xbox Series X? Tutaj niestety początkowo nie będzie jednak zbyt duża graczy. No i jeszcze pytanie – co ze Switchem?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News