Przed dwoma dniami do sklepu Steam wpadła nowa dodatkowa zawartość do Counter-Strike: Global Offensive. Nosząca przydługawą nazwę przepustka IEM 2019 Katowice CS:GO Major Championship Viewer Pass jest płatna, ale w zamian za jej zakup gracze naprawdę zaangażowani w turniej mogą pobawić się jak nigdy dotąd. 

Czytaj też: Kobiece drużyny Counter-Strike: Global Offensive zagrają podczas IEM

Przepustka obejmuje zbliżającego się Majora w CS:GO podczas imprezy IEM Katowice 2019 i choć sprawia wrażenie „skoku na kasę” (czym oczywiście jest) w wykonaniu Valve, to szczerze mówiąc, jest moim zdaniem naprawdę użyteczna. Ta kosztująca 37,99 zł przepustka (połowa tej kwoty leci do kieszeni drużyn) nie jest wymagana do samego odpalenia transmisji z turnieju, a poniekąd odsiania tych, którzy liczą na darmowe skiny od tych, dla których turniej ma naprawdę wielką wagę.

Dzięki niej otrzymacie odznakę Katowice 2019 Event Coin, którą można ulepszać przez głosowanie w zwycięzców poszczególnych spotkań oraz samo oglądanie meczów. Z brązowego stopnia możecie wleźć na srebrny, złoty i finalnie diamentowy, a każdy taki awans zapewni Wam gwarantowaną paczkę Souvenir z mapy i z naklejkami drużyn, które akurat oglądacie. Zakup tej przepustki umożliwia też darmowe głosowanie, grafity jednej z drużyn, wyróżnienie na Steam.tv i z poniższej grafiki wychodzi na to, że nawet zestaw emotek:

Czy ta przepustka to dobry krok?

To z kolei sprawi, że era obecnych na streamach botów na wielu kontach i osób, które zostawiają transmisje w tle przez cały czas jej trwania, nie interesując się w ogóle e-sportową sceną i czekając tylko na szczęśliwy traf w którym otrzymają naprawdę drogie skrzynki. Osobiście uznaje to za dobry krok ze strony Valve, choć moja teoria co do naprawdę zaangażowanych graczy podupada przy zauważeniu, że tę przepustkę może kupić każdy – bez względu na to ile spędził w samym CS:GO.

Czytaj też: Counter-Strike: Global Offensive za darmo – gra otrzymała tryb battle royale!

Źródło: Steam

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!