WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Vertu powraca na rynek smartfonów

Vertu to luksusowy producent smartfonów, o którym dawno nic nie słyszeliśmy. Zaprezentował on własnie model Aster P, który jak zawsze zwala z nóg swoją ceną.

Posiada on procesor Snapdragon 660, 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Ekran ma wielkość 4,97 cala. Z przodu znajduje się 20 MP aparat a z tyłu 12 MP. Posiada on też baterię o pojemności 3200 mAh z technologią Quick Charge 3.0 oraz Androida 8.1. Aster P został wykonany ze stopu tytanu, szafirowego szkła oraz tylnymi panelami z prawdziwej skóry. To właśnie te rzeczy tłumaczą jego ogromną cenę, która wynosi aż 5100 dolarów (ok. 19140 zł). Co więcej, na rynek trafi też jego mocniejsza wersja Vertu Aster P Dazzling Gold  w cenie 14120 dolarów (ok. 53 tysiące złotych).

Smartfony będą dostępne, póki co tylko w Chinach. Szkoda, że tak ogromna cena nie niesie ze sobą też znakomitej specyfikacji. To właśnie ze względu na nią kompletnie nie widzę sensu w tej konstrukcji. Nawet świetne wykonanie nie zwróci tego, co można by zyskać np. lepszym procesorem.

Czytaj też: Kolejne rendery Honor Magic 2

Źródło: https://www.gsmarena.com/