Reklama
aplikuj.pl

Vivo pracuje nie tylko nad składakami. W przygotowaniu jest też nowy tablet

Niby rynek tabletów nie rozwija się jakoś dynamicznie, a jednak wielu producentów decyduje się rozszerzyć portfolio o takie urządzenia. Wśród nich jest też Vivo, który podobno pracuje nad kolejną generacją swojego tableta.

Pojawiły się pierwsze szczegóły Vivo Pad 2

Pod koniec marca Oppo wprowadziło na rynek drugą generację swojego tabletu, a jakiś czas wcześniej, pierwsze takie urządzenie do oferty dodał też OnePlus. Vivo, choć intensywnie pracuje nad nowymi składakami, też szykuje kolejny tablet, a będzie to już drugi taki model w portfolio firmy. Z tego, co właśnie się dowiedzieliśmy, nadchodzący Vivo Pad 2 będzie smukłym urządzeniem w matowej obudowie z charakterystyczną dla marki okrągłą wyspą aparatu. W tym przypadku pomieści ona zaledwie jeden sensor, jak to zwykle ma miejsce w tabletach.

Pad 2 będzie wyposażony w 12,1-calowy ekran LCD o rozdzielczości 2800 × 2000 pikseli, ze współczynnikiem proporcji 7:5. Wyświetlacz ma oferować częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz i pozwoli na obsługę rysika Vivo Pencil 2. Zdjęcie, które też pojawiło się w sieci, nie ujawnia, czy w obudowie znajdzie się odpowiedni slot na rysik. Za zasilanie tabletu odpowie układ MediaTek Dimensity 9000 wspierany przez 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, ale mają pojawić się też inne konfiguracje. Szczegółów akumulatora i obsługiwanego ładowania jeszcze nie znamy.

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery Vivo Pad 2? Mówi się, że ta nastąpi już niedługo, a dokładniej — zapewne jeszcze w tym miesiącu, bo producent ma go pokazać razem z Vivo X Fold 2 i Vivo X Flip.