WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

vivo zmierza do Polski. Czego możemy się spodziewać?

vivo, jeden z największych producentów smartfonów na świecie, już 20 października zadebiutuje w Europie, w tym również na polskim rynku. Możemy spodziewać się dobrze wyposażonych i wycenionych urządzeń oraz ciekawych produktów z wyższej półki.

vivo to ćwierćwieczny smartup

O marce vivo głośno zaczęło się robić kilka lat temu. Ale prawdą jest, że firma powstała jako startup w 1995 roku, a na rynku telefonów komórkowych pojawiła się w roku 2003. Pierwsze duże sukcesy przyszły jednak dopiero w 2017 roku, kiedy to vivo sprzedało łącznie 100 mln smartfonów. Z kolei w I kwartale 2020 roku był to piąty producent smartfonow na świecie.

W dziale badań i rozwoju vivo zatrudnia ok 10 tys. pracowników w dziesięciu centrach. Póki co wszystkie, poza jednym w San Diego, znajdują się w Azji.

Czytaj też: Czy Poco szykuje kolejnego smartfona?

vivo stanowczo odcina się od jakichkolwiek związków z Oppo, wynikających z przynależności do grupy BBK. Jak w rozmowie z nami podkreślił Seon Hwang, wiceprezes i szef marketingu vivo, obie firmy mają nie tylko osobne działy badań i rozwoju. Dodał, że odkąd pracuje w firmie nigdy nie widział na oczy żadnego pracownika Oppo. To chyba dobra rekomendacja mówiąca o tym, że to faktycznie dwie różne firmy.

vivo ma w swoim portfolio kilka przełomowych urządzeń. Jak choćby model X5Max z 2014 roku, który miał obudowę o rekordowej grubości 5,1mm, X20 Plus HD z 2018 roku, który jako pierwszy miał czytnik linii papilarnych w ekranie, czy Nex będący pierwszym bezramkowym smartfonem.

Czytaj też: Nowe informacje dotyczące Redmi Note 10

Co vivo zaoferuje w Polsce?

vivo jest obecne w Polsce od roku i firma zdążyła dobrze poznać rynek. Królują u nas urządzenia w przedziale cenowym 500 – 1000 zł oraz od 1000 – 1500 zł i to właśnie tutaj vivo widzi swoje miejsce. Kluczowe będzie też wejście do oferty operatorów, bo Polacy nadal lubią smartfony w abonamentach. To też jest w planach firmy. Podobnie jak sprzedaż stacjonarna, ale z potencjałem rosnącej sprzedaży online.

Dlatego też vivo ruszy u nas z dobrze wycenionymi modelami ze średniej półki, ale możemy też wyglądać dobrze wyposażonych flagowców.

vivo oficjalnie zadebiutuje w Europie, w tym w Polsce, 20 października. Wtedy też powinniśmy poznać pierwsze modele smartfonów, które trafią na nasz rynek.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News