Reklama
aplikuj.pl

Vivo Y02 oficjalnie. Co ma do zaoferowania ten budżetowiec?

Vivo wprowadził właśnie do swojej oferty kolejny model z dolnej półki. Budżetowy Vivo Y02 to podstawowa wersja wprowadzonego w sierpniu Vivo Y02s. Przyjrzyjmy się jego specyfikacji.

Największą zaletą tego smartfona jest z pewnością pojemny akumulator 5000 mAh, niestety ładowany z mocą 10W. To jednak nie dziwi w tej klasie cenowej. Dziwi natomiast coś innego, bo Vivo zdecydowało się na umieszczenie tutaj portu… microUSB. Niby wiemy, budżetowiec, ale… Zabrakło również czytnika linii papilarnych, ale za to mamy na pokładzie wejście słuchawkowe 3,5 mm.

Vivo Y02 wyposażony został w 6,51-calowy panel LCD o rozdzielczości HD+. We wcięciu znajdziemy 5-megapikselowy aparat do selfie. Natomiast z tyłu – 8-megapikselowy pojedynczy aparat z lampą błyskową. Smartfon napędzany jest przez ośmiordzeniowy, nieokreślony procesor wspierany przez 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Z racji tego działa pod kontrolą Androida 12 Go Edition.

Urządzenie dostępne jest już w Indonezji w cenie ok. 420 zł. Czy Vivo zdecyduje się na globalną dystrybucję tego modelu? Na razie nic na ten temat nie wiemy. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Y01 jest dostępny w naszym kraju, to jest na to szansa.