WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Volkswagen Arteon Shooting Brake 2021 wyciekł z Chin

Chociaż premiera Volkswagena Arteona będzie miała miejsce 24 czerwca, w Chinach ten „już zadebiutował” w wersji Alltrack.

Elegancka wersja fastbacka VW Areton 2021 z długim dachem została ujawniona za sprawą chińskich zdjęć rejestracyjnych dla Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych. W Chinach Arteon nazywa się tak naprawdę Volkswagenem CC (via Motor1).

Na poniższych zdjęciach nowy Arteon Shooting Brake przyjmuje konfigurację charakterystyczną dla trybu Alltrack. Sam wygląd nie jest z kolei specjalnym zaskoczeniem, bo już wiedzieliśmy, czego spodziewać się po tym praktycznym podejściu do modelu Arteon. Na lepszą jakość poglądu będziemy musieli poczekać.

Różnica między Arteonem Shooting Brake i Fastback nie sprowadzi się niestety do innego zestawu świateł i to nawet na tyle, gdzie zachodzi przecież najwięcej zmian.

Czytaj też: Jak będzie wyglądać Audi Q5 Sportback 2021?

W przypadku modelu białego z plakietką „330 TSI” liczymy na turbodoładowany 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 184 koni mechanicznych. Wersja żółta z kolei dzierży plakietkę „380 TSI”, a więc napędza go zapewne turbodoładowana jednostka czterocylindrowa o mocy 220 KM. Wersje europejskie VW Aretona R powinny trafić na rynek z mocą 330 KM.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News