Wyciekł Volkswagen Golf GTI 45 Edition

Wyciekł Volkswagen Golf GTI 45, Volkswagen Golf GTI 45 Edition, Golf GTI 45 Edition

Na poniższych zdjęciach zobaczycie ponoć (via Cochespias) nieujawniony jeszcze model Volkswagen Golf GTI 45 Edition, który ponoć upamiętnia 45. rocznicę premiery oryginalnego hatchbacka w Europie w 1976 roku.

Volkswagen Golf GTI 45 Edition na zdjęciach

Wyjątkowa edycja 45. Golfa wyróżnia się podobnymi do nowego Golfa GTI Clubsport wlotami powietrza na przodzie, ale z bardziej wyróżniającym się przednim spojlerem “wargą”. Całość uzupełnia czerwono-białe oświetlenie łączące reflektory, jak również czarne, wieloramienne felgi z czerwonym paskiem wokół obręczy, większe progi boczne są większe i naklejki z logo „45” tuż przed tylnymi kołami.

Zderzak na tyle zyskał więcej elementów w kolorze nadwozia i ciemne wykończenie okrągłych rur wydechowych. Z kolei Auto Express podaje, że wewnątrz można znaleźć sportowe fotele z plakietką odwołującą się do tej edycji, o której nie wiadomo, czy będzie napędzana standardowym silnikiem 245KM/370Nm, czy podkręconym do 300KM/400Nm wariantem z wersji Clubsport.

W przypadku edycji 45 możliwe są pewne poprawki w zawieszeniu i hamowaniu, aby model był bardziej interesujący dla potencjalnych nabywców. Premiera, ceny i szczegóły pozostają nieznane.