WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Volkswagen ujawnił swoje plany. Nie uwierzycie co szykuje na rynek EV

Ambitne plany Volkswagena w myśl elektrycznych samochodów dają już owoce w postaci ID.3 oraz ID.4, ale to nie koniec, co potwierdził nowy prezes marki Volkswagen, Ralf Brandstätter.

Ten potwierdził, że marka pracuje zarówno nad modelem ID.1, jak i czymś, co będzie bezpośrednim rywalem dla Roadstera drugiej generacji Tesli. Jak Ralf wyjawił serwisowi Autocar, skupiając się jednak na elektrycznym ID.1:

Pracujemy nad tymi koncepcjami. Musimy liczyć się z tym, że niższe segmenty będą w przyszłości wymagały samochodów elektrycznych i dlatego przygotowujemy ich koncepcje. Wkrótce to omówimy. Samochody z mniejszych segmentów są dla nas ważne i bardzo interesujące.

Nie udostępniono żadnych dodatkowych szczegółów, ale spodziewamy się, że ten całkowicie elektryczny samochód miejski z oznaczeniem VW będzie nosił nazwę ID.1 i będzie opierał się na zmniejszonej i uproszczonej wersji platformy MEB (via InsideEVs).

Poprzednie raporty sugerowały, że ID.1 wejdzie do produkcji około 2025 roku, a koncepcja, która go zapowiada, zostanie pokazana w 2023 roku. Słowa prezesa VW sugerują jednak szybszą premierę.

Czytaj też: Samochody przyszłości BMW będą w stanie “czuć” drogę

Informacja o sportowych samochodach była jednak jeszcze bardziej ekscytująca. Wygląda na to, że pierwszym przejawem tego będzie ID R, po którym na rynek trafi konkurent Roadstera Tesli. To jednak raczej odległa przyszłość.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News