WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Volvo o ograniczeniu prędkości do 180 km/h

Volvo wprowadziło niedawno nową elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h we wszystkich swoich nowych samochodach. Teraz ponownie wyjaśnia dlaczego.

Od razu śpieszymy z wyjaśnieniem – ten ruch był jedną z obietnic bezpieczeństwa firmy w projekcie „Vision 2020”. W ich ramach marka ma na celu zmniejszenie liczby zabitych lub ciężko rannych pasażerów w nowych Volvo do zera od 2020 roku.

Co jednak powiedział ostatnio w wywiadzie z Autocar Malin Ekholm, głowa działu Volvo Cars Safety Center? Według niego 180 km/h, to ciągle wysoka prędkość, której przekraczanie nie ma żadnego sensu.

Czytaj też: Ford zapowiada tryb autonomiczny Active Drive Assist

Dalej powiedział, że:

Jak zrównoważyć swobodę poruszania się z bezpieczeństwem, jak wygląda nasz plan na to i jak uwzględniamy sceptyków tego pomysłu? Ograniczenie prędkości jest pierwszym krokiem do sprawdzenia, jaka jest bezpieczna prędkość – i jak pomożemy Ci ją utrzymać.

Dwadzieścia lat temu szybka jazda niekoniecznie sprawiała przyjemność, ponieważ nie była wygodna. Teraz samochody są fantastyczne i zachowują się tak samo przy każdej prędkości, więc jak możemy przetłumaczyć stare sygnały, które otrzymywałeś, kiedy jechałeś bardzo szybko w nowoczesnym świecie?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News