Reklama
aplikuj.pl

W 2021 roku możemy dostać kilka milionów składanych smartfonów

Kilka lat temu składane telefony były nowoczesną ciekawostką, jednak bardzo szybko nie tylko Samsung, ale również wielu producentów zaczęło celować właśnie w produkcję takich urządzeń. A według najnowszych raportów w tym roku możemy dostać kilka milionów składanych smartfonów.

Składanych smartfonów tylko przybywa

Myśląc o składanym smartfonie najczęściej mamy na myśli Samsunga, bo to ta firma jest niekwestionowanym liderem w tym temacie. Jednak sporo producentów już ma, albo w najbliższym czasie wzbogaci swoje portfolio o takie urządzenia. Wiąże się to w znacznej mierze ze zwiększonym zainteresowaniem i popytem na tego typu smartfony, zwłaszcza, gdy ich cena się zmniejsza.

Obecnie 8 producentów zapowiedziało, że w 2021 roku zapowie lub zaprezentuje 12 różnych modeli rozwijanych i składanych smartfonów. Raport Display Supply Chain Consultants wskazuje, że choć liderem zapewne nadal pozostanie Samsung ( w czwartym kwartale 2020 roku odpowiadał za 91% sprzedanych składanych smartfonów), to inni producenci również będą odnotowywać ogromne zainteresowanie. Szacuje się, że w 2021 roku na rynek trafi przeszło 5 milionów rozwijanych i składanych smartfonów. Będzie więc w czym wybierać.