W 2070 roku Facebook będzie wirtualnym cmentarzem

Facebook, profile osób zmarłych, profile osób zmarłych facebook, historia osób facebook, profile osób facebook

Do 2070 roku profile osób zmarłych mogą przewyższyć liczbę profili osób żyjących na Facebooku. Portal może więc stać się wirtualnym cmentarzem do końca internetu.

W zależności od tempa wzrostu, liczba profili osób zmarłych może wynieść od 1,4 miliarda do 4,9 miliarda do 2100 roku. Wiele z nich będzie pochodziło z Indii ze względu na dużą populację oraz ze Stanów Zjednoczonych ze względu na popularność portalu.

Czytaj też: Naukowcy znaleźli prawie 200 000 wirusów ukrywających się w oceanach

W marcu 2019 roku 2,39 miliarda osób przynajmniej raz zalogowało się na portalu a liczba aktywnych użytkowników to 1,43 miliarda. Do 2060 roku umrze ponad 500 milionów z tych osób, a do 2079 roku ponad 1 miliard. Do 2100 roku 98% osób będzie już nieżywych.

Co ciekawe, inne serwisy będą miały ten sam problem, czyli mnóstwo kont należących do osób zmarłych. Będą one stanowiły źródło informacji historycznych, które będą bezprecedensowe w naszej historii. Naukowcy postulują więc o zaproszenie przez Facebooka do współpracy historyków i etyków, którzy odpowiednio zorganizują profile. Problem ten będzie musiał niedługo w jakiś sposób zostać rozwiązany.

Czytaj też: Ludzkie języki też mogą wąchać rzeczy

Źródło: Livescience