WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

W 2070 roku Facebook będzie wirtualnym cmentarzem

Do 2070 roku profile osób zmarłych mogą przewyższyć liczbę profili osób żyjących na Facebooku. Portal może więc stać się wirtualnym cmentarzem do końca internetu.

W zależności od tempa wzrostu, liczba profili osób zmarłych może wynieść od 1,4 miliarda do 4,9 miliarda do 2100 roku. Wiele z nich będzie pochodziło z Indii ze względu na dużą populację oraz ze Stanów Zjednoczonych ze względu na popularność portalu.

Czytaj też: Naukowcy znaleźli prawie 200 000 wirusów ukrywających się w oceanach

W marcu 2019 roku 2,39 miliarda osób przynajmniej raz zalogowało się na portalu a liczba aktywnych użytkowników to 1,43 miliarda. Do 2060 roku umrze ponad 500 milionów z tych osób, a do 2079 roku ponad 1 miliard. Do 2100 roku 98% osób będzie już nieżywych.

Co ciekawe, inne serwisy będą miały ten sam problem, czyli mnóstwo kont należących do osób zmarłych. Będą one stanowiły źródło informacji historycznych, które będą bezprecedensowe w naszej historii. Naukowcy postulują więc o zaproszenie przez Facebooka do współpracy historyków i etyków, którzy odpowiednio zorganizują profile. Problem ten będzie musiał niedługo w jakiś sposób zostać rozwiązany.

Czytaj też: Ludzkie języki też mogą wąchać rzeczy

Źródło: Livescience