WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

W Dying Light 2 wsiądziemy za kółko

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, czy Dying Light 2 naprawdę nie jest specjalnie doceniany w kwestii nadchodzących premier. Ta kontynuacja pierwszej części w opanowanym przez zombie świecie wykreowanym przez polski Techland ma szansę ponowić sukces na rynku gier, oferując poniekąd unikalne podejście do otoczenia, w jakim będziemy funkcjonować. Kto jednak pomyślałby, że twórcy wrzucą nas za kółko?

Co nieco na temat frakcji w Dying Light 2, które ma pojawić się na PC Xbox One i PS4 gdzieś w tym roku zdradził Tymon Smektała w wywiadzie dla PCGamesN:

W świecie Dying Light 2 masz kilka głównych frakcji. Stróże Pokoju, Łamacze i jeszcze kilku. Ale są też mniejsze grupy, takie jak Nieskażeni, którzy mogą w pewnym stopniu wpłynąć na przepływ tej historii – są one jak symbole wieloznaczne w historii, coś nieoczekiwanego.

Na przykład żołnierze sił pokojowych i śmieciarze walczą o opuszczony basen, ponieważ jest to świetne miejsce na placówkę. Uczestnicy misji pokojowych chcą stworzyć tam poligon […], podczas gdy Śmieciarze chcą zacząć uprawiać rośliny, które mogą wykorzystać do produkcji paliwa. Nieskażeni uważają, że drogą do zbawienia, sposobem na rozwiązanie problemów świata, jest hodowanie roślin, które można wykorzystać do tworzenia narkotyków. Leki mają różne zastosowania, ale niektóre z nich są potężnymi stymulantami, które zmieniają sposób zachowania się w walce. […] [Ale] to nie tylko ty masz dostęp do tych potężnych stymulantów, [to także] ogólna populacja miasta.

To przynajmniej tyle w kwestii ugrupowań, z którymi albo zawalczymy, albo będziemy współpracować, zmieniając jednocześnie świat:

W Dying Light 2 wsiądziemy za kółko

Jeśli np. zdecydujemy się pomoc Śmieciarzom we wspomnianym basenie zacznie się uprawa roślin, z których będą pozyskiwać paliwo. Tego z kolei będziemy potrzebować, żeby przejechać się jakimś pojazdem:

Będziesz mógł prowadzić pojazdy w Dying Light 2, ale najpierw musisz przedstawić je światu, pomagając śmieciarzom w produkcji paliwa. Wolałbym nie mówić za dużo, ale znajdziesz miejsce, by jeździć tymi pojazdami. […] Prawdopodobnie znajdziesz więcej okazji do prowadzenia ich, gdy wspieramy grę po premierze.

Czytaj też: Świat Dying Light 2 będzie zależny od naszych działań

Źródło: PCGamesN