Reklama

W Google Play pojawiła się fałszywa aplikacja Netflix!

Netflix marzec 2020, Dom z papieru sezon 4, After Life sezon 2, Mandy, Faceci w czerni, Tyler Ryke: Ocalenie, Bagienna cisza, Netflix, Netflix seriale, Netflix filmy, Netflix premiery 2020

W sklepie Google Play odkryto kolejny atak cyberprzestępców. Tym razem do kradzieży naszych danych i pieniędzy miała posłużyć fałszywa aplikacja Netflix.

Nowy rodzaj zagrożenia – fałszywa aplikacja Netflix

Eksperci z Check Point Research odkryli, że w Google Play znajduje się podrobiona aplikacja Netfliksa, której zadaniem było rozsyłanie złośliwego oprogramowania przy pomocy wiadomości na WhatsAppie. Działało to automatycznie, na każą nową wiadomość w aplikacji fałszywy Netflix odpowiadał za nas. Celem była kradzież danych osobowych i danych do kart płatniczych za pomocą strony phishingowej.

Czytaj też: Mapy Google na Androidzie – do aplikacji powraca kompas!

Badacze podkreślają, że użyta przez cyberoszustów metoda jest innowacyjna, bo pozwala nie tylko na przechwytywanie połączeń z aplikacji WhatsApp, ale również na wykonywanie działań takich jak odrzuć czy odpowiedz za pomocą powiadomień. Podkreślają, że fakt, iż udało się ominąć zabezpieczenia sklepu jest bardzo alarmujące, bo niewykluczone, iż istnieje w Google Play jeszcze wiele podobnych aplikacji, które ukrywają się przed zabezpieczeniami sklepu.

Odkryto również, że fałszywą aplikację Netflix pobrano przynajmniej 500 razy, choć trzeba się liczyć, że ofiar mogło byś jeszcze więcej. Aplikacja już zniknęła z Google Play, ale trzeba być czujnym, bo podobna forma oszustw z pewnością powróci.