WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

W Iranie wydobywanie kryptowalut zostanie uznane za przemysł

Osoby zajmujące się cyberprzestrzenią w Iranie zadeklarowały właśnie, że wydobywanie kryptowalut zostanie oficjalnie uznane za przemysł. Kraj ten ma ogłosić odpowiednie regulacje i politykę do końca września 2018 roku.

Dokładne warunki regulacji nie są jeszcze znane, ale samo uznanie wydobywania kryptowalut za legalny i normalny biznes jest dużym krokiem w przód. Sekretarz odpowiedniej rady powiedział, że zostało to zaakceptowane przez wszystkie powiązane organizacje, takie jak Bank Centralny, Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Przemysłu, Ministerstwo Komunikacji i Technologii Informatycznych czy inne instytucje. Taka decyzja może utorować drogę do stworzenia pierwszej oficjalnej, irańskiej kryptowaluty, która ma pomóc w handlu z partnerami państwa.

Iran to kolejny kraj, który nie boi się kryptowalut. Chce on je wspierać i zapewne jeszcze na tym samemu zarabiać. Jest to sytuacja, w której praktycznie każdy wygrywa i jest zadowolony. Szkoda jednak, że w Polsce ciągle jest jak jest i chcąc wydobywać kryptowaluty trzeba liczyć się z wieloma problemami.

Chiny do 2023 roku chcą się stać mocarstwem w technologii blockchain

Źródło: https://thenextweb.com