WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

W jaki sposób blockchain wpłynie na smartfony?

Smartfony mają dosyć długą historię, w której trakcie wielokrotnie się zmieniały. Teraz także stoimy blisko rewolucji związanej ze składanymi telefonami i kto wie, może także niedługo do urządzeń trafi technologia blockchain.

Powstała ona w celu zapewnienia bezpieczeństwa. W najprostszej postaci przechowuje ona informacje na wielu urządzeniach a użycie kryptografii zapewnia niemożliwość podejrzenia danych. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać ze swoich informacji, ale nikt inny tego nie może zrobić. Staje się to idealnym sposobem do zabezpieczenia przelewów mobilnych. Amerykański sektor bankowy oznajmił, że użycie technologii blockchain pozwoli im zaoszczędzić 20 miliardów dolarów na pośrednikach bez straty na bezpieczeństwie. To właśnie jako pierwsze zapewne trafi do smartfonów.

Blockchain może także zostać wykorzystany do poprawy komunikacji czy w bankowości. Przykładowo firma będzie mogła poprawić swoją logistykę dzięki tej technologii w smartfonie. Także możliwe będzie filtrowanie wiadomości w skrzynce, dzięki czemu użytkownicy będą widzieli tylko to, co chcą przeczytać. A według Was jak technologia blockchain wpłynie na smartfony?

Do sieci wyciekły zdjęcia Xiaomi Mi 8 Youth

Źródło: https://www.gizchina.com