Reklama

W Messengerze zapłacimy za pomocą BLIK-a

BLIK staje się coraz popularniejszą metodą płatności w sieci. Teraz można z niej skorzystać także w Messengerze – komunikatorze Facebooka. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo korzystanie z BLIK-a jest o wiele bezpieczniejsze, niż podawanie numery karty.

Płatność za pomocą BLIK-a w Messengerze

Płatności online są już dla nas niemal codziennością. Jednak wraz ze wzrostem ich popularności rośnie też ryzyko, że natrafimy w sieci na oszustów, którzy będą chcieli wyłudzić nasze dane logowania do bankowości internetowej czy też dane kart płatniczych. Dlatego trudno się dziwić, że tak popularny stał się BLIK. Jest to łatwa, szybka i o wiele bezpieczniejsza forma płatności, bo nie musimy podawać wrażliwych danych, które potem mogą wykorzystać cyberprzestępcy.

Czytaj też: Test Xiaomi Mi Band 6. Czy warto zamienić Mi Banda 5?

Płatność za pomocą BLIK-a znajdziemy na wielu popularnych platformach e-commerce, a teraz trafia także do Messengera, jednego z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. System płatności BLIK wdrożyło na messengerze Tpay i Koda Bots, dostawca systemu służącego do automatycznej komunikacji.

Docelowo myślimy nie tylko o klasycznych zakupach w sieci, ale o wszystkich transakcjach możliwych do zrealizowania z wykorzystaniem BLIK – przekazaniu darowizny na szczytny cel czy zapłacie za rachunek telefoniczny

– mówi Mateusz Wachowski, Key Account Manager Tpay.

Czytaj też: Nowe pamięci DDR4 RGB Gaming X Biostara

Dzięki temu podczas rozmowy z botem zapoznającym nas z ofertą danego sklepu będziemy mogli dokonać płatności BLIK-iem. Jest to więc ogromny krok naprzód i spore ułatwienie dla kupujących. Do tego w planach są kolejne funkcjonalności ułatwiające transakcje online, a także wprowadzenie płatności BLIK także w komunikatorze WhatsApp.