Reklama
aplikuj.pl

W to Porsche 935 z pewnością trudno będzie Wam uwierzyć

Porsche 935, elektryczne Porsche, Porsche Kremer, 935 Kremer

Niektóre modernizacje samochodów są po prostu tak drastyczne i niewyobrażalne, że aż trudno w nie uwierzyć. Tak właśnie jest z tym Porsche 935.

Za ten projekt jest odpowiedzialny sklep Bisimoto, który specjalizuje się w modyfikowaniu zwykle starszych samochodów, nadając im nowe pokłady mocy, świeże technologie i często ogromne możliwości. Jednym z najnowszych projektów firmy jest naprawdę imponujący elektryczny samochód, którego ewidentnie inspirowano modelem Kremer Porsche 935.

Wspomniana inspiracja jest tak naprawdę samochodem wyścigowym, który wziął udział w wytrzymałościowym konkursie na przełomie lat 70 i 80 XX wieku.

W przypadku widocznego na filmach Porsche postarano się na tyle, że jego nadwozie zostało stworzone przy użyciu tych samych form, które zostały użyte do stworzenia oryginalnych wyścigowych modeli 935. W związku z tym wygląda identycznie jak ponad 40-letnie cacka.

Czytaj też: McLaren 570S w teście maksymalnej prędkości

Duża różnica między tym projektem a oryginalnymi samochodami wyścigowymi ma tym samym największy związek z jego mocą. Ba! Całym wręcz układem napędowym, w którym miejsce sześciocylindrowej jednostki bokser zastąpił silnik elektryczny EV West.

Ten zapewnia moc 636 koni mechanicznych, a w połączeniu z akumulatorem o pojemności 32 kWh powinien oferować z pewnością wystarczająco mocy na kilka okrążeń. Nie jest to przy tym ciężki samochód, bo waży 1216 kg, więc jego wydajność na torze musi być wysoka. Niestety zarówno ona, jak i sam zasięg nie zostały podane.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News